חפש לפי שם אומן: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת    חפש לפי שם שיר: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

נח
מתי כספי

השיר נכתב ע"י יורם טהרלב לכבוד פסטיבל הזמר של שנת 74', והופיע בתקליטו הראשון של מתי כספי.
בביצוע השתתפו "שוקולד מנטה מסטיק" (כזמרות הליווי), ותזמורת ההקלטות של רשות השידור בניצוחו של יצחק גרציאני.
בתוכנית רדיו בה הגיש יורם טהר לב את שיריו, הוא סיפר שיום אחד לפני היום האחרון בו היה אפשר להגיש שירים לפסטיבל, התקשר אליו מתי כספי, ואמר שיש לו מנגינה נפלאה והוא צריך בדחיפות עד מחר מילים. מתי שר ליורם את המנגינה כשבאמצע הוא מפסיק ואומר לו מתי מתחילה שורה חדשה.
יורם ניגש למשימה, הוא חשב שאם הוא ימצא משהו מתאים לשורה הראשונה (שהיום שרים בה את המילה "נח")- זה יסדר לו את המשך השיר. בהתחלה הוא חשב על "למה", אבל זה היה נראה לו בנאלי, כי יש הרבה שירים כאלה. אחרי זה חשב על "לילה", אבל מצא לזה רק חרוז אחד - פאיילה, וחשב שהוועדה של הפסטיבל לא תקבל את זה. ואז חשב על "נח" ותוך 10 דקות יצא לו השיר... טהרלב הסביר כי השיר מציג דמויות שכולנו מכירים גם בחיינו: טיפוסים חסרי סבלנות, שיודעים כי מישהו דואג לעתידם, אך למרות זאת דוחקים בו להשלים את המלאכה מה שיותר מהר. הם פשוט אינם סובלים זה את זה.
נכתב ע"י עמיחי אלינסון http://www.pinat-hay.com
"שתים, שתים מכל מין
האריה והממותה, הגמל והשיבוטה
וגם ההיפופוטם."

שיבוטה - שם של דג מאכל.
טהרלב סיפר שהשיבוטה נוספה בשיר בתור בדיחה. כזכור, דגים לא צריכים את התיבה, הם יכולים לשחות.
נכתב ע"י הלל
נערים שלחו מכתב ליהורם טהר לב ואמרו לו שאם השיבוטה תהיה בתיבה היא תמות, הרי היא דג. טהר לב השיב להם שאם לא הייתה השיבוטה, גם לא היה מקום לממותה.
נכתב ע"י פסטיש

שירים נוספים של מתי כספי   הוסף עובדה חדשה   שאלות ללא תשובות   מה חדש   תפתיעי אותי   דף ראשי

RSS   תנאי שימוש   פסיכולוגית   פסיכולוג   תודות   צור קשר
מימה, 2024